PECHOWA NOCNA ZMIANA

Pod Paragrafem

Wydawać by się mogło, że nowa organizacja ruchu w centrum miasta poprawi bezpieczeństwo. Tymczasem w miniony weekend na głównym miejskim skrzyżowaniu doszło do dwóch kolizji. Obie miały miejsce wtedy, gdy obowiązywał nocny tryb świecenia świateł sygnalizacyjnych.

Pierwszy wypadek wydarzył się w sobotę 3 grudnia o godzinie 4.45. Kierujący oplem Krzysztof Ż. ze Szczytna wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym scanią Wojciechu R. z Suwałk. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Do drugiej kolizji doszło wieczorem następnego dnia. Volkswagen golf jadący z ul. Odrodzenia na ul. Polską został uderzony przez opla astrę podążającego z ul. Warszawskiej na 1 Maja. Kierowcy obu pojazdów doznali ogólnych potłuczeń. W wyniku kolizji poważnemu uszkodzeniu uległ słup sygnalizacji świetlnej, co spowodowało spore utrudnienia w ruchu.

POŻAR WARSZTATU

W poniedziałek 28 listopada wieczorem wybuchł pożar warsztatu samochodowego w Olszynach. Wewnątrz znajdowało się kilka pojazdów. Całkowitemu spaleniu uległ polonez. W trakcie akcji gaśniczej z warsztatu udało się wyprowadzić cztery samochody. Niektóre z nich zostały jednak uszkodzone. Nadpaleniu uległ opel kadett, a fiat 126p ma zniszczoną karoserię. Przyczyny pożaru bada policja. Na sesji Rady Gminy Szczytno radni zdecydowali o przyznaniu właścicielowi pomocy finansowej w wysokości 10 tys. zł.

ŚLISKA DROGA

We wtorek 29 listopada około godziny 8.00 w Dąbrowach kierujący tirem na łuku drogi wpadł w poślizg i przewrócił się na bok. Z pojazdu wypadł przewożony węgiel, a ze zbiornika zaczęło wyciekać paliwo. Kierowca pojazdu doznał ogólnych potłuczeń, a pasażer ma złamane kręgi lędźwiowe. Obaj trafili do szpitala w Szczytnie. Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

NIEOSTROŻNE WYPRZEDZANIE

We wtorek 29 listopada na trasie Dźwierzuty - Szczepankowo 32-letni obywatel Rosji kierujący tirem podczas wyprzedzania zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z ciągnikiem. W wyniku wypadku Rosjanin doznał urazu głowy i nogi. Zarówno on, jak i kierowca ciągnika byli trzeźwi.

FAŁSZYWE ZLECENIE

Niecodzienna historia przytrafiła się właścicielowi firmy budowlanej z Jedwabna. W listopadzie otrzymał on zamówienie na płyty propolipynelowe. Zleceniodawca podał się za pracownika Urzędu Gminy. Przedsiębiorca sprowadził towar wart ponad 2 tys. zł aż z Poznania, po czym dostarczył go do siedziby gminnych władz. Wtedy spotkał go nie lada zawód. Okazało się bowiem, że nikt z urzędu nie zamawiał płyt, a osoba podająca się za jednego z pracowników nie jest tam w ogóle zatrudniona.

OKRADLI SKLEP

W piątek 2 grudnia w Dźwierzutach nieznani sprawcy włamali się do sklepu "Rolnik", skąd zabrali dwa rowery i elektronarzędzia o łącznej wartości 5 tys. zł.

ZŁODZIEJE NA BUDOWIE

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do kradzieży z terenów budowy. W piątek 2 grudnia z niewykończonego domu w Gawrzyjałkach złodzieje ukradli grzejniki i materiały budowlane. Dostali się do wnętrza po wyważeniu okna. Właściciel oszacował straty na 6 tys. zł.

MIŁOŚNICY DWÓCH KÓŁEK

We wtorek 2 grudnia z piwnicy domu przy ulicy Leśnej w Jedwabnie skradziono rower wart 200 zł. Amatorzy jednośladów dali o sobie znać również w Szczytnie. W sobotę 26 listopada z pomieszczenia gospodarczego przy ulicy Polnej zginął rower górski. Złodzieje połaszczyli się także na znajdujący się tam prostownik oraz przewód elektryczny. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 650 zł.

O KROK OD NIESZCZĘŚCIA

Niewiele brakowało, by nieczyszczony przewód kominowy stał się przyczyną nieszczęścia. W sobotę 3 grudnia na ulicy Olsztyńskiej w Pasymiu zapaliły się sadze w kominie budynku mieszkalnego zajmowanego przez trzy rodziny. Pożar został w porę zauważony i nie wyrządził poważniejszych szkód.

CENNA STAL

W piątek 2 grudnia zgłoszono, że z terenu budowy stacji uzdatniania wody w Szczytnie skradziono stal zbrojeniową o wartości blisko 3 tys. zł.

"MALUCH" NA GAZIE

W sobotę 3 grudnia w Występie policjanci zatrzymali fiata 126p, który zderzył się z hondą civic. Sprawca, 28-letni mieszkaniec gminy Rozogi prowadził pojazd, mając we krwi 2,68 promila alkoholu.

2005.12.07