WYPADEK Z KROWĄ

Do kolejnego w tym roku wypadku doszło na trasie Szczytno - Dębówko. We wtorek 18 października około 15.00 kierujący dostawczym mercedesem 35-letni mieszkaniec gminy Świętajno zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zdołał o własnych siłach opuścić pojazd, ale 19-letnią pasażerkę musieli wydobywać z auta strażacy. Dziewczyna doznała ogólnych obrażeń i trafiła na obserwację do szpitala. W samochodzie przewożono także krowę. W wyniku zderzenia zwierzę nie ucierpiało. Prawdopodobną przyczyną wypadku było to, że podążający z przeciwka kierowca tira poruszał się środkiem drogi, zmuszając mercedesa do zjechania na bok.

POŻAR W WILAMOWIE

W czwartek 20 października w Wilamowie, gmina Rozogi, zapaliła się drewniana stodoła kryta dachówką. W momencie przybycia na miejsce straży pożarnej w ogniu stał już cały dach obiektu. Częściowemu spaleniu uległa także dostawiona do stodoły szopa. Żywioł pochłonął 30 t słomy, grabarkę i wóz konny. Straty oszacowano na 50 tys. zł.

PĘKŁA RURA

We wtorek 18 października w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie zostały zalane pomieszczenia magazynowe ze zbiornikami na olej opałowy. Rozmiary awarii były spore, bo przybyli na miejsce strażacy wypompowali około 120 m3 wody. Całe zamieszanie spowodowało pęknięcie rury zasilającej kocioł c.o. w wodę.

OCHRONIARZ ZŁODZIEJEM

W czwartek 13 października 22-letni mieszkaniec gminy Świętajno zatrudniony w "Championie" jako pracownik ochrony, ukradł aparat cyfrowy Kodak wartości 499 zł. Mężczyzna sprzedał go później mieszkańcowi gminy Szczytno. Zarówno sprawca, jak i paser wpadli w ręce policji. Obaj złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

AMATORZY DWÓCH KÓŁEK

We wtorek 18 października nieznani sprawcy włamali się do piwnic w blokach przy ulicy Bohaterów Września, skąd ukradli dwa rowery górskie o łącznej wartości 950 zł.

PIJANI NA DROGACH

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekord pobił rowerzysta z Jedwabna, który wpadł w ręce stróżów prawa w sobotę 22 października. Mężczyzna miał we krwi 3 promile alkoholu.

ZGŁOŚ SIĘ PO ROWER

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie informuje, że w depozycie jednostki znajdują się rowery, których właściciele nie są znani. Policja apeluje do wszystkich osób, które z różnych przyczyn utraciły jednoślady, aby zgłosiły się do KPP w dniach 27-28 października w godzinach 9.00-11.00. Zgłaszający się proszeni są o zabranie ze sobą kart gwarancyjnych lub innych dokumentów w celu ewentualnego zidentyfikowania i odebrania roweru.

2005.10.26