W przyszłym roku w Szczytnie nie wzrosną podatki. - To nie jest żaden prezent dla mieszkańców, ale zrozumienie sytuacji – argumentuje burmistrz Danuta Górska, zapewniając, że choć wysokość daniny nie wzrasta od 2012 r., to dochody do budżetu i tak się zwiększają.

Podatki bez zmian
Burmistrz Danuta Górska (z lewej) zapewnia, że choć podatki nie są podnoszone, to dochody budżetowe i tak co roku się zwiększają. Obok skarbnik miasta Alina Gajkowska

Wysokość podatków w przyszłym roku w mieście nie ulegnie zmianie. Podwyżek nie było od 2012 r. Mimo to, jak zapewnia burmistrz Danuta Górska, finanse samorządu na tym nie ucierpią. - Choć podatki nie są podwyższane, to dochody z roku na rok po trosze się zwiększają – mówi Górska. Jej zdaniem świadczy to o zrównoważonym rozwoju miasta. Podkreśla, że samorząd realizuje zarówno duże projekty z dofinansowaniem zewnętrznym, takie jak InnoPolice i rewitalizacja ruin zamku, jak i bieżące potrzeby lokalnej społeczności – remonty ulic oraz budowę mieszkań komunalnych. Burmistrz liczy, że dzięki prowadzonej polityce uda się zatrzymać mieszkańców w Szczytnie i zachęcić inne osoby do osiedlenia się tu. - To nie jest żaden prezent, ale zrozumienie sytuacji – podkreśla Górska.

(ew)