Podopieczni Kuźni Talentów prowadzonej przez Fundację na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia – Kraina Kreatywności kolejny raz udowodnili wysoki poziom swoich możliwości wokalnych. Podczas VI Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki w Bartoszycach aż w czterech kategoriach wiekowych zebrali pokaźny pakiet nagród i wyróżnień.

Podbili Bartoszyce

Przegląd pod nazwą „Komu piosenkę?” odbył się w dniach 17 – 18 kwietnia w Bartoszycach. W kategorii klas I – III Maja Wierzchołowska zajęła III miejsce, w kategorii klas IV – VI Hubert Niksa i Wiktoria Zapadka wyśpiewali wyróżnienia. Z kolei Alia Dzielińska zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę specjalną za „osobowość artystyczną”, ufundowaną przez posła Mirona Sycza. - Uwiodła go piosenką „Nogi roztańczone”- relacjonuje prezes Fundacji „Kreolia” Joanna Gawryszewska.

Drugi dzień przeglądu był dla jej podopiecznych równie szczęśliwy. W kategorii gimnazjów I nagroda przypadła Weronice Pietkiewicz. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyróżniono Natalię Jackiewicz, a Szymon Abramczyk zajął III miejsce. Oboje są mieszkańcami Wielbarka. - Wokalne występy podopiecznych Kuźni Talentów są kolejnym dowodem na to, że zdolności poparte pracą, w stworzonych odpowiednich warunkach, dają wymierne wyniki – cieszy się Joanna Gawryszewska.

(j)