Judocy ze Szczytna zdobyli pięć medali podczas Otwartych Mistrzostw Elbląga Dzieci i Młodzieży. Na najwyższym stopniu podium stanęły Agata Kosińska z Gwardii i Zuzanna Kania z Katany.

Podbiły Elbląg

Agata startowała w kategorii młodziczek w wadze 57 kg, natomiast Zuzia w kategorii 40 kg. Wicemistrzami zostali zawodnicy Gwardii: Bartek Kukliński (dzieci młodsze, 30 kg), Wiktor Dodajewski (dzieci młodsze, +45 kg) i Jonasz Krzysztonek (dzieci starsze, 44 kg). Trener Tadeusz Dymerski podkreśla fakt, że najtrudniejszą drogę do finału mieli Bartek Kukliński i Jonasz Krzysztonek – musieli oni pokonać po trzech rywali. Poza podium znaleźli się Kamil Zapadka i Wiktor Nasierowski z Katany. W mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba zawodników – ponad 200.

KATANA WYSOKO W STOLICY

Michał Witkowski ze szczycieńskiej Katany zwyciężył w minioną niedzielę w turnieju judo w Warszawie. Nasz zawodnik, startujący w kat. 24 kg, wygrał przed czasem wszystkie cztery walki. Jego brat Tomasz w kat. 40 kg zajął 2. miejsce. Na najniższym stopniu podium w stolicy stanęli: Piotr Szewczak (38 kg), Antoni Skowroński (35 kg), Damian Srebrzyński (31 kg), Stanisław Łukaszewski (27 kg) i 4-letni Igor Żebrowski (21 kg), najmłodszy uczestnik zmagań. - Cieszę się z wyników osiągniętych w ten weekend przez moich podopiecznych. Mimo krótkiego stażu treningowego pokazali charakter i ambicję do walki - podsumowuje instruktorka Katany Anna Sikora.