Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie samochodu w Targowskiej Woli. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 grudnia 2023 r. po godzinie 1:00 na jednej z posesji.

Podejrzany o podpalenie auta z zarzutami
Do podpalenia samochodu doszło w nocy z 30 na 31 grudnia

Sprawca miał też wtargnąć do domu zgłaszającego. Kryminalni po przeprowadzeniu czynności operacyjno-rozpoznawczych wytypowali podejrzanego o dokonanie tych przestępstw. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Szczytnie, gdzie złożył wyjaśnienia oraz przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mieszkaniec gminy Dźwierzuty usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego i zniszczenia mienia poprzez podpalenie, przez co spowodował straty na 5000 złotych. Niebawem 31-latek stanie przed sądem i poniesie konsekwencje swoich czynów.

Przestępstwo naruszenia miru domowego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. Natomiast za zniszczenie cudzej rzeczy sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.