Szczycieńscy policjanci skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, w tym dwa dotyczące zniszczenia przez podpalenie dwóch budynków gospodarczych wraz z ich zawartością oraz usiłowanie zniszczenia w ten sam sposób budynku mieszkalnego.

Podpalacz z aktem oskarżenia
Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na łączną kwotę blisko 300 tys. złotych

Do popełnienia przestępstwa doszło w nocy 6 maja 2019 r. Sprawca wdarł się na teren jednej z posesji w Niedźwiedziach, a następnie podpalił stodołę sąsiadów. Wewnątrz znajdowało się: 200 sztuk beli siana, 130 sztuk beli z sianokiszonką, owijarka do bel i siewnik do nawozu. Podpalacz uciekł z terenu gospodarstwa. Tej samej nocy mężczyzna podpalił stodołę innych sąsiadów. W środku było drewno, a także deski, motocykl, lodówka i zamrażarka. Sprawca próbował również spalić domek letniskowy stojący na tej posesji, ale to mu się nie udało, bo ogień nie zdołał się rozprzestrzenić. Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na łączną kwotę blisko 300 tys. złotych.

Sprawą 45-latka zajmie się sąd. Za zniszczenie mienia lub uszkodzenie cudzej rzeczy Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.