Przedszkole Niepubliczne „Pod Topolą” w Szczytnie przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym jego celem jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz współpraca z przedszkolami z całej Polski.

Podróże misia Topolinka
W Jerutkach część środków z funduszu sołeckiego zostanie przeznaczona na doposażenie świetlicy mieszczącej się w budynku byłej szkoły

Każde przedszkole miało za zadanie przygotować swojego misia - czytelnika, który zwiedzi inne przedszkola z całej Polski. Szczycieńskie przedszkole, które jako jedyne w mieście przystąpiło do projektu, specjalnie na ten cel uszyło z udziałem dzieci - Misia Topolinka. Zwiedzi on przedszkola m. in. z Częstochowy, Mysłowic czy Prudnika. - Każdy miś wyposażony jest w dziennik podróży, dzięki czemu wiemy gdzie już był, jaka bajka została mu przeczytana oraz poznajemy dzieci z danego przedszkola - mówi wychowawczyni Justyna Pastewka. Do przedszkolaków ze Szczytna zawitały już misie z Jasła oraz Bytomia. A kiedy powróci Topolinek? Dokładnie nie wiadomo… Musi zwiedzić przecież całą Polskę! Pewne jest tylko to, że czekać na niego będą utęsknione przedszkolaki! Patronat nad akcją objął m.in. Rzecznik Praw Dziecka.

(t)