Podczas VII Mistrzostw Europy w brazylijskim jiu-jitsu, które odbyły się w Luboniu 6 listopada, brać strażacką reprezentował sekc. Łukasz Elbruda z Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Swój debiut zakończył zdobywając dwa złote medale.

Podwójnie złoty strażak
Podczas mistrzostw w Luboniu Łukasz Elbruda dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium

Strażak ze Szczytna dwukrotnie triumfował w kat. Gi (w kimonach) i zdobył brązowy medal w kat. No-Gi (w ubraniach typu rash):

· Złoto w kat. Gi, master 1, pas purpurowy powyżej 100,5 kg.

· Złoto w kat. Gi, adult, pas purpurowy powyżej 100,5 kg.

· Brąz w kat No-Gi, adult, pas purpurowy powyżej 100,5 kg.

Tegoroczny sezon zawodów sekc. Łukasz Elbruda rozpoczął wcześniej, bo już 12 czerwca, kiedy to podczas I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych zdobył trzy medale:

· Złoto w kat. No-Gi, adult, niebieski, wszystkie stopnie zaawansowania do 97.5 kg,

· Srebro w kat. Gi, master 1, niebieski do 100.5 kg,

Sekc. Łukasz Elbruda od czterech lat pełni służbę w szczycieńskiej komendzie straży pożarnej, niosąc pomoc nie tylko ludziom

· Brąz w kat. Gi, adult, niebieski do 100.5 kg.

Po Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, sekc. Łukasz Elbruda wywalczył podczas VII Mistrzostwach Polski, srebrny medal kat. Gi, master 1, pas purpurowy powyżej 100,5 kg. Mistrzostwa odbyły się 17 października w Warszawie.

Sekc. Łukasz Elbruda, to 31-letni mieszkaniec Szczytna. Służbę w KP PSP w Szczytnie pełni od 2017 r., aktualnie na stanowisku ratownik-kierowca. Treningi brazylijskiego jiu-jitsu rozpoczął jeszcze przed przyjęciem do służby w 2015 r. Od tego czasu pod okiem wielokrotnego mistrza świata i Europy Jacka Szewczaka, trenuje w szczycieńskim klubie sportowym Katana.

(Ł)