Mieszkanka gminy Szczytno Gustawa Szydlik znalazła na ul. Pola dokumenty – dowód osobisty i prawo jazdy. Zgubę zaniosła do szczycieńskiej komendy, dzięki czemu mogła ona wrócić do właściciela. Za godną naśladowania postawę pani Gustawie podziękował komendant insp. Radosław Drach.

Podziękowania od komendanta
Postawa Gustawy Szydlik wywarła duże wrażenie na szefie szczycieńskiej policji, insp. Radosławie Drachu

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o mieszkance Szczytna Emilii Rostkowskiej, która koło sklepu na ul. Długiej znalazła saszetkę ze znaczą sumą pieniędzy, po czym niezwłocznie zaniosła ją do szczycieńskiej komendy. Okazuje się, że uczciwych osób w naszym powiecie jest więcej. Świadczy o tym sytuacja, do której doszło 8 marca. Mieszkanka gminy Szczytno Gustawa Szydlik, idąc ul. Pola w Szczytnie, zauważyła leżące na chodniku dokumenty – dowód osobisty oraz prawo jazdy. Bez chwili zawahania postanowiła przynieść zgubę do Komendy Powiatowej Policji. Odnalezione dokumenty zostały już przekazane właścicielowi.

Obywatelska postawa mieszkanki nie umknęła uwadze szefa szczycieńskiej jednostki, insp. Radosława Dracha, który w minionym tygodniu zaprosił uczciwą znalazczynię do siebie, aby osobiście złożyć podziękowania. W komendzie pani Gustawa, oprócz podziękowań, otrzymała także od komendanta drobne podarunki. Mieszkanka gminy podczas rozmowy z insp. Radosławem Drachem wyznała, że nawet przez myśl jej nie przeszło, aby mogła postąpić inaczej niż przekazać zgubę policjantom.