W minionym tygodniu w ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy DGT z podmiotami podległymi Urzędowi Miejskiemu i Starostwu Powiatowemu w celu

uzgodnienia terminów i miejsc instalowania internetowych terminali. Wiąże się to z rozpoczęciem realizacji projektu e-szczytno.

Spotkanie literackie z wierszami Romana Maciejewskiego i pieśniami Antoniego Murackiego zadziwiło publiczność i zmieniło się w prawdziwy koncert poezji śpiewanej.

Poezja na dwa głosy

Roman Maciejewski jest znanym od lat mieszkańcom Szczytna poetą i człowiekiem kultury, który z naszego środowiska czerpie inspiracje do swoich tekstów. Wielokrotnie nagradzany, przedstawiał już swoje wiersze nie tylko w Szczytnie, ale i na świecie. Ta być może dla wielu trudna twórczość, została przedstawiona wraz z poezją śpiewaną Antoniego Murackiego, twórcy z Warszawy, wiernemu swoim głębokim i życiowym tekstom, o stałym miejscu w historii tego gatunku, które pozwala zaliczyć go do jednego z czołowych bardów polskiej piosenki poetyckiej.

Nie bez przyczyny zatem poniedziałkowe spotkanie w bibliotece miejskiej (14.03) opatrzono tytułem „Poezja na dwa głosy”. Głosy te wzajemnie się równoważyły, jednak o ile recytowane przez Romana Maciejewskiego wiersze otwierały najmroczniejsze zakamarki duszy słuchaczy, to teksty Antoniego Murackiego wplecione subtelnie w muzykę, otworzyły ich serca.

Wirtuozerskie wykonanie podkładów muzycznych na akordeonie przez Roberta Kuśmierskiego w połączeniu z dźwiękami gitary klasycznej przeniosło na blisko dwie godziny uczestników spotkania w krainę prawdziwej poezji śpiewanej, a mała kameralna salka miejskiej biblioteki zamieniła się na ten czas w prawdziwą scenę poetycką, mogącą konkurować z uznanymi miejscami tego typu w kraju.

DF