Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno koncertem w Gminnym Ośrodku Kultury podsumował roczną działalność. Próbkę swoich umiejętności dali także najmłodsi, którzy zaprezentowali widowisko oparte na warmińsko – mazurskim folkorze.

Pofajdoki i jesienne psoty
Dziecięcy zespół ludowy zaprezentował się w widowisku „Pofajdoki i jesienne psoty”

W Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbył się koncert będący podsumowaniem rocznej działalności Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno. Na scenie zaprezentował się również dziecięcy zespół ludowy z Jedwabna, w widowisku pod tytułem: „Pofajdoki i jesienne psoty”. Koncert był podsumowaniem projektu „Dziedzictwo Kultury Ludowej 2021, zajęcia taneczno - wokalne dla dzieci i młodzieży”. Zajęcia odbywały się w GOK Jedwabno, w okresie od sierpnia do października.

Dzieci uczyły się techniki tańca, kroków podstawowych, śpiewu, obrzędów, obyczajów, zabaw, legend i bajek ludowych Warmii i Mazur. Zajęcia prowadziły instruktorki i tancerki Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno: Ewa Winnowska, Dorota Lach- Żuchowska oraz Katarzyna Kowalczyk, pod czujnym okiem Anny Sarnowskiej.

Była dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie Danuta Orzołek, która również poprowadziła koncert, przekazała zespołowi czepek mazurski należący do jej mamy. Będzie on teraz uzupełnieniem strojów mazurskich.

(kee)