Jadwiga Dziekońska ze Szczytna, Jolanta Dobucka z Brzezia Lubawskiego, Małgorzata Walas ze Świętajna i Jerzy Pałasz z Jedwabna – to szczęśliwcy, którzy wypełnili zamieszczone w „Kurku” kupony i wylosowali darmowe bilety na Festiwal Jedwabno Mazury z udziałem gwiazdy Modern Talking, Thomasa Andersa.

Pojadą na festiwal z gwiazdą Modern Talking
W gronie szczęśliwców, którzy wylosowali bilety na festiwal w Jedwabnie znaleźli się (od lewej): Małgorzata Walas, Jerzy Pałasz i Jadwiga Dziekońska

Już wszystko jasne. Wiemy, kto otrzymał mikołajkowe prezenty od redakcji „Kurka Mazurskiego” i Gminy Jedwabno. Ręka wójta Sławomira Ambroziaka okazała się szczęśliwa dla czworga czytelników, którzy wylosowali darmowe bilety na Festiwal Jedwabno Mazury 2025. Odbędzie się on 16 maja na stadionie gminnym w Jedwabnie. Wystąpią na nim: Bartosz Abramski, Papa D, Black Minds i Kamil Bednarek, a główną gwiazdą będzie Thomas Anders z zespołu Modern Talking.

Aby wygrać wejściówkę, wystarczyło kupić „Kurka”, odpowiedzieć na pytania zamieszczone na kuponie, a następnie dostarczyć go do redakcji.

Bilety wylosowali: Jadwiga Dziekońska ze Szczytna, Jolanta Dobucka z Brzezia Lubawskiego, Małgorzata Walas ze Świętajna i Jerzy Pałasz z Jedwabna. Wszyscy odebrali je już w naszej redakcji.{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *} 

Pani Jadwiga Dziekońska, stała czytelniczka „Kurka” przyznaje, że do wypełnienia kuponu namówił ją syn. - Sama podchodziłam do tego sceptycznie, bo jeszcze nigdy w życiu nic nie wygrałam – mówi, dodając, że Modern Talking to jeden z jej ulubionych zespołów z lat młodości. Z kolei Jolanta Dobucka, jako jedyna spośród wylosowanych szczęśliwców, nie jest mieszkanką powiatu szczycieńskiego. Mieszka tu za to jej narzeczony Jakub Kaczmarczyk, od którego dowiedziała się o naszym konkursie. On też, w imieniu pani Jolanty odebrał wejściówkę. - Do tej pory nigdy nie miałam okazji uczestniczyć w takim koncercie, tym bardziej z udziałem zagranicznej gwiazdy – cieszy się pani Jola.

W imieniu Jolanty Dobuckiej bilet odebrał jej narzeczony Jakub Kaczmarczyk. Wręczył mu go osobiście wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak

Jerzy Pałasz, długoletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, odbierając bilet, podzielił się z nami anegdotą związaną z zespołem Modern Talking. W drugiej połowie lat 80. jechał z kolegą samochodem do pracy w Niemczech. - Mieliśmy do pokonania kilkaset kilometrów, a w aucie tylko jedną kasetę z pierwszym longplayem tego zespołu. Kiedy już wyczerpaliśmy tematy do rozmowy, słuchaliśmy tej kasety non stop – opowiada ze śmiechem pan Jerzy. - Muszę w tym miejscu przeprosić pana Thomasa Andersa, bo kaseta, jak większość w tamtych czasach, była nielegalna – dodaje.

Z instytucją kultury związana jest także Małgorzata Walas, na co dzień dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu. - Znam dobrze zespół Modern Talking. Kiedy powstał, miałam dziesięć lat, ale już wtedy interesowałam się muzyką – wspomina. Dodaje, że z tamtych lat najbardziej zapamiętała długie czarne włosy Thomasa Andersa i jego naszyjnik z imieniem ówczesnej żony, Nory. Dlatego też nie miała problemów z odpowiedzią na jedno z konkursowych pytań, które dotyczyło właśnie tego elementu biżuterii noszonego przez muzyka.

(ew){/akeebasubs}