Po raz kolejny w czerwcu centralny plac naszego miasta gościł młodych bokserów. Tym razem odbył się towarzyski mecz pomiędzy Gwardią a Sokołem Sokółka.

Pojedynki w upale

Wielki upał towarzyszył starciu młodych bokserów PKS Gwardii Szczytno (gościnnie wystąpili też zawodnicy z Olsztyna) i UKS Sokoła Sokółki o puchar Burmistrz Szczytna na placu Juranda. W sobotnie popołudnie na kibiców czekała niespodzianka. Gościem honorowym meczu był dwukrotny medalista olimpijski w boksie Józef Grudzień (złoto w 1964 r. w Tokio oraz srebro w 1968 r. w Meksyku). W konkursie na temat jego osiągnięć sportowych swoją wiedzą mogli wykazać się kibice, na których czekały okolicznościowe nagrody. Liczni widzowie zgromadzeni wokół ringu podziwiali zacięte, twarde pojedynki prowadzone w zasadach fair play i szacunku dla rywala.

{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *}

W trwającym ponad 1,5 godziny meczu gospodarze zwyciężyli 16:4. Swoje walki wygrali Szymon Gleba, Marta Jagiełło, Michał Zając, Łukasz Zuśka, Benjamin Maliński, Maciej Jóźwik i Tomasz Gryckiewicz. Remisami zakończyły się pojedynki z udziałem Łukasza Borowego oraz Rafała Tuchewicza. Porażki doznał Arkadiusz Wasilewski.

Kibicom szczególnie przypadły do gustu zwycięstwa Marty Jagiełło, Macieja Jóźwiaka oraz Benjamina Malińskiego, który posłał swojego przeciwnika na deski.

- Były to bardzo ładne walki, na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy intensywnie trenują, dzięki czemu mieliśmy przewagę nad przeciwnikiem – mówił zadowolony trener Karol Tuchowicz.

Troje zawodników Gwardii Szczytno będzie reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w dniach 19-24 lipca w Wieliczce. Są to: Marta Jagiełło, Rafał Tuchewicz oraz Benjamin Maliński.

- Mają duże szanse na medale – zauważa trener.

(iz)

{/akeebasubs}