Długo oczekiwany, poprzedzony wielkimi przygotowaniami pokaz mody jesiennej odbył się w Przedszkolu nr 3 „Promyczek” z oddziałami integracyjnymi. Pomysłodawcami wydarzenia były panie wychowawczynie z grupy „Rybki”.

Pokaz jesiennej mody
Podczas pokazu dominowały kreacje w barwach jesieni

Na wybiegu pojawili się mali modele i modelki. Wcześniej wcielili się w role projektantów mody, którzy z pomocą rodziców mieli za zadanie stworzyć jak najciekawszego stroje inspirowane jesienią.

Zadanie wcale nie było proste, ale dzieci poradziły sobie doskonale. Dominowały kreacje w kolorach jesieni – złotym, żółtym, czerwonym, brązowym, do uszycia których wykorzystano liście oraz dary jesieni. Suknie oraz tuniki były bowiem długie, krótkie, rozkloszowane. Na głowach królowały kapelusze pomysłowo obsypane darami jesieni, lub wyszukane fryzury. Chłopcy też wykazali się pomysłowością. Postawili na stroje inspirowane naturą i jesienną aurą.

Po wspaniałym występie przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje wiadomości na temat charakterystycznych cech jesieni poprzez rozwiązywanie zagadek.

Na koniec Pani JESIEŃ obdarowała wszystkie dzieci za ich pomysłowość, zaangażowanie oraz prezentację wspaniałych kreacji słodkimi upominkami.

(p)