Uczniowie Szkoły Podstawowej z OI nr 2 zajęli pierwsze miejsce w kraju w konkursie „Geniallne miejsca”. Polegał on na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape roomu na temat miejscowości, w której znajduje się ich szkoła.

Pokazali swoje miasto i wygrali
W gronie odbierających najwyższe laury nie zabrakło uczniów szczycieńskiej „dwójki”

Uczniowie SP z OI nr 2 i ich nauczyciele mają powody do zadowolenia. W minionym tygodniu w Warszawie podczas Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne odbyły się finały konkursów „GenialIne miejsca” i GEEK - Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe. Patronaty nad nimi objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech i Polska Organizacja Turystyczna.

Jak się okazało, praca wykonana przez drużynę SP z OI nr 2 zajęła I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim oraz I miejsce w kraju w konkursie „Geniallne miejsca” w kategorii szkół podstawowych. Polegał on na przygotowaniu prezentacji lub escape roomu na temat miejsca, w którym znajduje się szkoła, do której uczęszczają uczestnicy. Ekipa z „dwójki” stworzyła escape room. Zwycięską drużynę tworzyli: Agata Grykin, Nikola Ochelska, Dawid Husak, Bartosz Nowak wraz z nauczycielkami Anną Chrzanowską-Żemek oraz Beatą Folgą-Grzybowską.

(kee)