Zofia Kisicka i Alicja Wierzchołowska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, zdobyły wyróżnienia w XIII Konkursie Plastycznym „Piękno drzemiące w wulkanach”.

Pokazały piękno wulkanów
Wyróżnione uczennice – Zofia Kisicka (z lewej) i Alicja Wierzchołowska z dyrektor SP 6 Ewą Bakalarską i nauczycielem Przemysławem Bugajem

Muzeum Złota w Złotoryi zorganizowało XIII Edycję Konkursu Plastycznego pt. „Piękno drzemiące w wulkanach”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, która przedstawiałaby np. budowę wulkanu, jego erupcję, pozostałości działalności wulkanicznej itp. Uczniowie mieli do dyspozycji dowolne techniki plastyczne. Jedynie wyobraźnia wyznaczała granice. Do organizatora wpłynęły aż 673 prace z całej Polski, a Komisja Konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem.

Praca Zofii Kisickiej, uczennicy kl. VI D została wyróżniona w Kategorii II skierowanej do uczniów klas IV-VI. Zosia za pomocą kolorowych arkuszy wykleiła wielobarwny, oryginalny w formie obraz przedstawiający erupcję wulkanu.

Alicja Wierzchołowska, uczennica kl. VII A została wyróżniona w Kategorii III, przeznaczonej dla uczniów klas VII-VIII. Alicja przy różnych okazjach nawiązuje w swoich pracach konkursowych do ery mezozoicznej. Nie inaczej jest i tym razem. Uwagę odbiorcy przykuwa ogromny tyranozaur oraz znajdujące się kolejno na drugim i trzecim planie gallimim, stegozaur i pterodaktyle. Całość wieńczy erupcja wulkanu, z którego wydostają się gazy i pyły wulkaniczne a po zboczu płynie lawa. Być może tak właśnie wyglądały ostatnie chwile gadów, które bezpowrotnie zniknęły z naszej planety około 66 milionów lat temu.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrekcja i nauczyciele SP 6.

Opracował

Przemysław Bugaj