Policjanci z posterunku w Wielbarku, przejeżdżając przez Szczytno, zauważyli ogień i dym wydobywający się z komina jednego z budynków na ul. Wasińskiego. Funkcjonariusze ewakuowali z niego mieszkańców. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która stwierdziła, że pomiędzy stropami doszło do zapalenia się sadzy.

Policja ewakuowała mieszkańców
Przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy pomiędzy stropami budynku

W niedzielę 30 stycznia po godzinie 9.00 policjanci z posterunku w Wielbarku, chwilę po godzinie 9 przejeżdżali ulicą Polską w Szczytnie. Wtedy zauważyli, że z komina budynku znajdującego się przy ul. Wasińskiego wydobywa się dym z ogniem. To spowodowało, że przystąpili do działania. Z budynku ewakuowali mieszkańców, a na miejsce została wezwana straż pożarna.

Strażacy sprawdzili piec oraz dachu budynku. Okazało się, że pomiędzy stropami pali się sadza. Na miejsce przybyła również właścicielka mieszkania i pieca. W związku z brakiem posiadania przez kobietę dokumentu potwierdzającego czyszczenie przewodu kominowego, został na nią nałożony mandat karny za sprowadzenie zagrożenia pożarowego.

(ew), KPP Szczytno