Warta blisko 110 tys. zł hybrydowa toyota corolla to kolejny nowy radiowóz, który zasilił w ostatnim czasie flotę szczycieńskiej komendy policji. Pojazd w połowie został sfinansowany z policyjnego budżetu, a pozostałe środki pochodziły od samorządów – powiatowego i gminy Szczytno.

Policja z kolejną hybrydą
Nowa hybrydowa toyota corolla to już kolejny, w krótkim czasie, nabytek szczycieńskiej policji

Niespełna miesiąc temu do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie trafiła hybrydowa skoda octavia. Teraz policyjna flota została zasilona przez kolejny nowy pojazd. Jest nim toyota corolla, również z napędem hybrydowym. Oznakowany radiowóz kosztował blisko 110 tys. złotych. Połowa z tych środków pochodziła z budżetu policji, pozostałe wyłożyły samorządy – powiatowy – 15 tys. zł oraz gminy Szczytno – 40 tys. złotych. Nowy nabytek szczycieńskich policjantów to wersja kombi z automatyczną skrzynią biegów. Toyota jest wyposażona w silnik o mocy całkowitej 125 kw, z których 74 kw przypada na silnik spalinowy, a 53 kw generuje silnik elektryczny. Przyspieszenie do 100 km/h radiowóz osiąga w ponad 11 sekund. - Samochody te charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, cichą pracą i niską emisją spalin – chwali nowy nabytek st. sierż. Izabela Cyganiuk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Z powodu trwającej pandemii przekazanie pojazdu nie miało uroczystej oprawy.

- Komendant powiatowy insp. Radosław Drach podziękował jednak indywidualnie przedstawicielom władz samorządowych w imieniu podległych mu funkcjonariuszy za udzielone wsparcie – informuje rzeczniczka.