Od soboty na terenie miasta można spotkać rowerowe patrole policji. Mają się one pojawiać głównie w okolicach parków, miejskich jezior, placów zabaw i boisk, czyli tam, gdzie najchętniej gromadzą się miłośnicy procentowych trunków.

Policjanci na rowerach
Rowerowe patrole można spotkać m.in. nad miejskimi jeziorami

Policjanci wyruszyli na patrole rowerowe. Mieszkańcy mogą je spotkać przede wszystkim na terenach zielonych, w okolicy parków, ścieżek wokół obu szczycieńskich jezior, boisk i placów zabaw. Policjanci mają także kontrolować miejsca, gdzie funkcjonują punkty sprzedaży alkoholu. - Zadania funkcjonariuszy pełniących służbę będą takie same jak w tradycyjnych patrolach. Mają jednak tę przewagę, że umożliwiają szybsze poruszanie się ulicami w centrum miasta – przekonuje asp. szt. Anna Walerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dodaje, że policjanci na rowerach mogą dojechać tam, gdzie nie dotrze radiowóz, np. w alejki parkowe.

- Umożliwia to sprawniejsze i szybsze dotarcie na miejsce interwencji – zapewnia rzecznik. Pełniąc służbę na rowerach stróże prawa zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Tego rodzaju patrole będą się odbywać również w ramach porozumienia zawartego niedawno pomiędzy burmistrzem Szczytna a p. o. komendanta powiatowego dotyczącego służb ponadnormatywnych.