Orlen Reklama Top

Advertisement

Podobnie jak w całej Polsce, także i w Szczytnie policjanci biorą zwolnienia lekarskie. To rodzi obawy o bezpieczeństwo mieszkańców, bo przed nami kolejny długi weekend związany z obchodami 100-lecia niepodległości. Rzecznik szczycieńskiej komendy zapewnia jednak, że ciągłość służby jest zachowana.

W ostatnich tygodniach policjanci masowo biorą zwolnienia lekarskie. Tak dzieje się w całym kraju. W niektórych jednostkach, podczas długiego weekendu Wszystkich Świętych braki kadrowe były na tyle poważne, że np. do wykonywania zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym delegowano funkcjonariuszy zajmujących się na co dzień innymi działaniami. Komenda Główna Policji przyznaje, że ta sytuacja jest prawdopodobnie wynikiem ogólnopolskiego protestu policjantów.

Fala zwolnień nie ominęła szczycieńskiej jednostki. Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie podkom. Ewa Szczepanek, obecnie absencja sięga ok. 40%. - W tej liczbie są jednak zwolnienia długoterminowe oraz związane z rodzicielstwem i ciążą funkcjonariuszek – zastrzega rzecznik. Zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą. - Staramy się, by nasze zadania były realizowane, a ciągłość służby zachowana – podkreśla, dodając, że szczycieńska komenda nie posiłkuje się w swoich codziennych obowiązkach innymi służbami. - Na ten moment do obsługi zdarzeń drogowych kierowani są wyłącznie policjanci ruchu drogowego – mówi Ewa Szczepanek.

(ew)