Już w najbliższy poniedziałek uczniowie rozpoczynają ferie. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach oraz sprawdzanie pojazdów, którymi będą podróżować dzieci i młodzież.

Policjanci sprawdzą autokary
Drogówka będzie sprawdzać stan techniczny autobusów przewożących dzieci

Ferie zimowe to czas wypoczynku i relaksu, ale policja przypomina, że nie wolno też zapominać o bezpieczeństwie. Jeszcze przed rozpoczęciem przerwy w nauce do szkół ruszyli dzielnicowi, aby przekazać uczniom wiedzę o zagrożeniach czyhających na nich podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz jak należy się zachować podczas nieobecności rodziców w domu i poza nim.

W czasie ferii funkcjonariusze ruchu drogowego będą pełnić wzmożone służby. - Mają być one ukierunkowane przede wszystkim na przewożenie dzieci w pojazdach – informuje asp. szt. Anna Walerzak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Kontrolowana będzie trzeźwość kierujących oraz prędkość, z jaką się poruszają.

W przypadku zorganizowanych wyjazdów na zimowiska czy wycieczki, drogówka weźmie pod lupę stan techniczny autokarów oraz czas pracy kierowców. Potrzebę skontrolowania autobusu można zgłaszać w godzinach 8.00 – 15.00 w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, dzwoniąc pod nr tel.: 89-623-22-34, 89-623-22-47 lub 89-623-22-00. Potrzebę kontroli najlepiej zgłosić kilka dni przed planowanym wyjazdem.

(KPP Szczytno), (ew)