W miniony piątek i sobotę w marketach Lewiatan i Intermarche odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „Cztery łapy’’ w Szczytnie. Do zakupu i przekazania karmy zachęcały wolontariuszki z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie.

Pomagają czworonogom

Klienci sklepów okazali wielką życzliwość i hojność. Udało się zebrać aż 370 kg karmy różnego rodzaju - suchą, w puszkach, w saszetkach. Każdy, kto okazał pomoc, otrzymał od wolontariuszek słowa podziękowania i mały upominek w postaci cukierka. - Zainteresowanie zbiórką i ilość zebranej karmy świadczą o coraz większej wrażliwości mieszkańców na problem bezdomnych zwierząt i potrzeby schroniska - mówi Irena Dobryłko, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS nr 3 w Szczytnie, organizatorka i koordynatorka akcji. Obecnie w szczycieńskim schronisku przebywa ok. 300 psów i ponad 80 kotów. Przy okazji zbiórki, poprzez przygotowane tablice, wolontariusze promowali adopcje psów, a w rozdawanych ulotkach informowali o sposobach pomocy schronisku oraz jak reagować i gdzie zgłaszać przypadki zaginięcia, znalezienia czy przemocy wobec zwierząt.

Do pomocy, oprócz młodzieży z ZS nr 3, włączyły się również inne osoby, w tym studentka WSPol, jedna z uczennic Gimnazjum nr 2, a w sprawach organizacyjnych wsparcia udzieliła wieloletnia wolontariuszka w schronisku pani Klaudia.

(k)