Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie w dniu 15 czerwca 2019 r. zaprosiła czytelników oraz sympatyków książek i rowerów na organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz" VIII już Rajd Rowerowy.

W tym fantastycznym dniu uczestnikom towarzyszył olbrzymi, pluszowy Gamuś, który mimo spiekoty tryskał radością i humorem. Nawet dał popis swoich rowerowych umiejętności. Wygłosił też taki oto wierszyk:

WITAM WAS CZYTELNICY MILI

CIESZĘ SIĘ ŻEŚCIE NA RAJD BIBLIOTEKARZA PRZYBYLI

JESTEM GAMUŚ POMARAŃCZOWY

„GAMA" I „SPOŁEM" TO PARTNER HANDLOWY

WIEM, ŻE KSIĄŻKI CZYTACIE

SKELEPY „SPOŁEM" ODWIEDZACIE

WIĘC ŻYCZĘ WAM MIŁEJ WYPRAWY

I FANTASTYCZNEJ ZABAWY.

Wesoły pluszak wzbudził wiele emocji i kolorystycznie wstrzelił się w odjazdowe barwy. Oczywiście jego życzenie spełniło się bowiem w Nowinach - miejscu docelowym - wszyscy wybornie się bawili. Liczącą 9 km trasę pokonano leśnymi drogami w ekspresowym tempie. Nic więc dziwnego, że z apetytem zajadano kiełbaski oraz rozkoszowano smakiem wypieków ufundowanych przez ciastkarnię i piekarnię „Społem" PSS w Olsztynie – sponsora miłej biesiady. Po krótkim odpoczynku przystąpiono do gier i zabaw. Atrakcję stanowił spacer do gospodarstwa, w którym prowadzono hodowlę pawi. Oczywiście książki dominowały i jak zwykle było pomarańczowo i odjazdowo.

Grażyna Saj-Klocek

Pomarańczowo i odjazdowo