Jesteś moim aniołem – zwykliśmy mawiać do osób, na które zawsze możemy liczyć. Nie przez przypadek zatem w Dniu Anioła Stróża nagrodzono tych, którzy pomocy innym uczynili sens swojego życia.

Pomoc potrzebującym doceniona
Beata Pardo, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie odebrała nagrodę indywidualną w kategorii „Osoba Roku”

2 października 2023 roku, podczas uroczystego spotkania w auli widowiskowej im. Anny Wasilewskiej, marszałek województwa wręczył nagrody i wyróżnienia osobom oraz zespołom, które wyróżniły się wybitnym zaangażowaniem w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. - Inicjatywa nagradzania wybitnych osiągnięć w dziedzinie pomocy i integracji społecznej ma na celu promowanie nowoczesnych i twórczych rozwiązań w tej dziedzinie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – mówił marszałek Brzezin.

Samorząd województwa docenił m.in. ludzi i inicjatywy z powiatu szczycieńskiego. Nagrodę indywidualną w kategorii „Osoba Roku” otrzymała Beata Pardo, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie.

- Dzisiejsza uroczystość to okazja do docenienia trudu i poświęcenia osób pracujących w pomocy społecznej. To dowód na to, że w naszym województwie rozwijają się nowoczesne i efektywne metody wsparcia osób potrzebujących – mówiła Sylwia Jaskulska, członkini zarządu województwa.