GWARDIA Szczytno - SKS Starogard Gdański 3:0 (22, 19, 16)

II LIGA MĘŻCZYZN

13. kolejka

GWARDIA: Polechoński, Budny, Kasprowicz, Zawalniak, Gugała, Szyćko, Dymerski (libero)

Sobotnie spotkanie było ostatnią potyczką GWARDII w rundzie zasadniczej.

Podobnie jak jesienią w Starogardzie, pojedynek obu drużyn był meczem w zasadzie bez historii. Najsłabsza drużyna grupy III stawiała opór tylko w secie pierwszym. Pewien dramatyzm tej części meczu to głównie zasługa samych szczytnian. - Zaczęliśmy spotkanie bardzo rozluźnieni, zdając sobie sprawę, że jesteśmy znacznie lepsi - powiedział po spotkaniu Rafał Zawalniak, skrzydłowy GWARDII. Owo rozluźnienie sprawiło, że goście przez znaczną część pierwszego seta prowadzili. Szczytnianie zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w końcówce. Swoją dominację potwierdzili w dwóch kolejnych partiach, gdzie SKS miał już niewiele do powiedzenia. Dobrze rozgrywał Polechoński, wychodziła gra "z krótkiej".

Pewne zwycięstwo nad drużyną ze Starogardu i jednoczesna nieoczekiwana wygrana ostrołęczan z WTS Warka sprawiły, że GWARDIA jest już pewna walki w play off o miejsca 1-4. Nie bez znaczenia było niespodziewane i gładkie zwycięstwo NET-u z WILGĄ w poprzedniej kolejce. Nie wiadomo jeszcze, które miejsce szczytnianie zajmą (trzecie lub czwarte), pewne jest jednak, że niezależnie od wyniku ostatniego meczu między WILGĄ Garwolin a WTS Warka GWARDIA nie wypadnie poza czołową czwórkę.

PZU AZS II Olsztyn - LEGIA Warszawa 3:0

NET Ostrołęka - WTS Warka 3:1

Pauzowała Wilga Garwolin

Tabela

1.LEGIA 8- 3 19 27:18 2.GWARDIA 7- 5 19 28:22 3.PZU AZS II 7- 4 18 27:17 4.WILGA 7- 4 18 24:22 5.WARKA 6- 5 17 25:19 6.NET 3- 8 14 18:26

7.SKS		1-10 12  6:31