Trzy razy na podium V Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Karate Kyokushin stawali reprezentanci SKKK Szczytno.

Pomorskie Szczytno

Impreza odbyła się 30 maja. Uczestniczyło w niej 195 zawodników i zawodniczek z 19 ośrodków, a wśród nich znalazło się 11 karateków z SKKK Szczytno. Szczytnianie, którzy na mistrzostwa pojechali pod opieką Dariusza Hrynowieckiego (był on też jednym z sędziów mistrzostw), nie zawiedli.

W kumite mężczyzn (kat. do 80 kg) zwyciężył Łukasz Moczydłowski. Problemy miał tylko w pierwszej walce, gdy nie był jeszcze dobrze rozgrzany. Później nie dawał swoim rywalom żadnych szans. W rywalizacji kumite kobiet zadebiutowała Katarzyna Krajza (do 60 kg). Jej występ również należy uznać za udany, zajęła bowiem 3. miejsce. W klasyfikacji zespołowej szczytnianie uplasowali się w kumite także na 3. miejscu - za drużynami z Poznania i Inowrocławia.

Spośród młodszych zawodników najlepiej zaprezentował się Adrian Staszewski (młodzicy, do 12 lat). W kata musiał po raz kolejny uznać wyższość Pawła Elszyna z Solca Kujawskiego. W tej samej kategorii wystartował Grzegorz Kordek. Odpadł on w pierwszej rundzie i wystąpił w tzw. turnieju pretendentów, gdzie zajął 4. miejsce. Do finału awansował za to Marcin Czujak (kata juniorów, do 18 lat), który popełnił jednak błąd i ostatecznie uplasował się na 8 pozycji.