Cywil i Biszkopt to psy, które w swoim życiu wiele wycierpiały. Oba zwierzaki połączył los, teraz szukają troskliwych i odpowiedzialnych opiekunów.

CYWIL

Pomóżmy im znaleźć domyCywil wegetował w jednym z gospodarstw na terenie powiatu. Za budę służył mu kawałek blachy przystawiony do budynku gospodarczego i marne jedzenie, które czasami pojawiło się w misce a czasami nie. Był wychudzony, osowiały,  chory. Został pilnie przewieziony do Przychodni Weterynaryjnej „Ryś”, gdzie zdiagnozowano u niego parwowirozę. Nadal jest bardzo słaby, odwodniony i rokowania są ostrożne. Otrzymał leki, kroplówki. Na szczęście znalazł się dom tymczasowy dla Cywila, gdzie troskliwe ręce zrobiły wszystko, by w cieple - i dzięki co kilka godzin otrzymywanym kroplówkom - stanął na nogi.  Cywil to niespełna roczny pies, ale zachowuje się spokojnie, potrafi chodzić na smyczy.  Szukamy dla niego odpowiedzialnego opiekuna, który da mu dom pełen miłości i sprawi, że zatrą się w jego psychice ślady wspomnień z traumatycznych przeżyć na wiejskim podwórku. Cywil do czasu zakończenia leczenia (mniej więcej do końca lutego) będzie przebywał w domu tymczasowym.

BISZKOPT

Na nowy dom czeka też Biszkopt, starszy przyjaciel Cywila. Od jakiegoś czasu razem dzielili swą psią niedolę. Biszkopt biegał luzem, a raczej kuśtykał z obciętą końcówką tylnej łapki. Błąkał się od gospodarstwa do gospodarstwa licząc na chociażby resztki jedzenia z psich misek. Był określany jako „pies niczyj”, przeganiany, odtrącony przez ludzi. Swoim jedzeniem podzielił się z nim właśnie Cywil, udostępnił też mu kawałek ziemi pod blachą pełniącą funkcję budy. Biszkopt, dzięki wrażliwym ludziom, trafił do Przychodni Weterynaryjnej „Ryś”, gdzie został został przebadany, otrzymał antybiotyk. Panie doktor robią wszystko, by uratować jego łapę. Biszkopcik przebywa w hoteliku, w cieple, ma apetyt, ale jest bardzo zestresowany, smutny.  W przyszłości będzie zaopatrzony w bucik, który powinien nosić podczas spacerów, by nie urazić łapki.

Kontakt w sprawie adopcji psów: 609-429-909. 
Prosimy również o wsparcie leczenia i utrzymania Biszkopta: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczytnie
Nr konta: 48 8838 0005 2001 0100 1330 0001 Zachęcamy także do wsparcia naszych działań przez przekazanie 1% KRS 0000154454 cel szczegółowy: 1% na TOZ Oddział w Szczytnie