Zbliża się majowy długi weekend. Prezentujemy najciekawsze wydarzenia zaplanowane w tym czasie w różnych miejscowościach powiatu.

 

SZCZYTNO

* W piątek 1 maja o godz. 10.00 w amfiteatrze MDK-u jak co roku spotkają się miłośnicy czworonogów. Odbędzie się tu impreza pod hasłem „Zwierzę nasz brat”. W jej trakcie przewidziano prezentację pupili oraz psów ze szczycieńskiego schroniska.

* O godz. 16.00 , także w amfiteatrze, zaprezentują się zespoły muzyczne działające przy domu kultury.

* W sobotę 2 maja o godz. 10.00 w hali im. Huberta Wagnera rozegrany zostanie turniej koszykówki. Z kolei o godz. 15.00 na „orliku” przy ul. Spacerowej w turnieju piłkarskim zmierzą się zespoły pracowników samorządowych oraz służb mundurowych.

* W niedzielę 3 maja obchody Święta Konstytucji o godz. 13.00 zainauguruje msza w kościele Wniebowzięcia NMP. Po niej nastąpi przemarsz ulicami miasta pod pomnik Orła Białego. Tam zaplanowano dalszy ciąg uroczystości.

* W godz. 15.15 – 18.00 w parku przy ul. Skłodowskiej – Curie odbędzie się piknik militarny połączony z prezentacją sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego. Tradycyjnie przy tej okazji nie zabraknie degustacji grochówki.

PASYM

* W sobotę 2 maja o godz. 12.00 spod pasymskiego ratusza wystartuje rajd rowerowy szlakiem „Kalwy”. Organizatorzy zapewniają uczestnikom upominki oraz ognisko z kiełbaskami.

WIELBARK

* W sobotę 2 maja o godz. 16.00 na Stadionie Leśnym odbędzie się spotkanie integracyjne połączone z prelekcjami na temat historii gminy oraz przemysłu meblarskiego. W części kulinarnej – pieczone prosię, degustacja ciast oraz napojów orzeźwiających.

Oprac. (kee)