W miniony weekend w Ośrodku Wypoczynkowym „Kalwa” w Pasymiu odbyły się I Powiatowe Zawody Jeździeckie „Pony Game”. Uczestnicy mieli niełatwe zadanie pokonania aż 14 przeszkód.

W zawodach udział wzięło 19 zawodników i zawodniczek

W sobotę, 10 października nad jeziorem Kalwa w Pasymiu, na terenie szkółki jeździeckiej odbyły się I Powiatowe Zawody Jeździeckie „Pony Game”. Wzięło w nich udział 19 zawodniczek i zawodników z terenu powiatu szczycieńskiego. Każdy z nich miał do pokonania 14 przeszkód, które cechował różny stopień trudności, co sprowadzało się do umiejętności opanowania jazdy konnej. Dorośli rywalizowali na czas, a każdy błąd kosztował ich dodaniem 10 sekund do czasu, w którym udało im się pokonać tor. Dzieci miały łatwiejsze zadanie, bo bez względu na czas - wystarczyło dotrzeć na metę zawodów.

Wśród zadań, które czekały na miłośników jazdy konnej znalazły się m.in. slalom, labirynt, koperta, rzut piłeczką do celu, „parkowanie równoległe”.

Mimo że jesienna aura potrafi płatać figle, tego dnia była bardzo łagodna. - Świeciło słońce i chociaż zawodnicy i konie trochę się denerwowali, to radość na twarzach świadczyła o tym, że bardzo im się podobało. Każdy z uczestników w trakcie zawodów mógł ogrzać się przy ognisku i wypić ciepłą kawę lub herbatę - mówi Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki, które było organizatorem wydarzenia.

Do rywalizacji przystąpiły też dzieci

Pod wrażeniem sportowych zmagań był starosta Jarosław Matłach.

- Pierwsze zawody, bo jeszcze takich w naszym powiecie nie było, należy uznać za udane. Wpiszą się one na stałe do naszego kalendarza imprez. Jazda konna zyskuje na popularności, a mamy w powiecie dobre warunki do uprawiania tego sportu, do czego zachęcam - podsumowuje starosta.

(na podst. inf. PCSiT)