W miniony weekend w hali szczycieńskiego ZS 1 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Przedsiębiorstw Komunikacyjnych i Transportowych drużyn 5-osobowych. ELEKTRONIK Szczytno, zaproszony do udziału w imprezie, zajął 2. miejsce.

Port lotniczy odleciał

W mistrzostwach uczestniczyły 4 zespoły, które w pierwszej turze grały systemem każdy z każdym, 2x15 min. Uzyskano tu następujące wyniki:

PKS Ciechanów - PORT LOTNICZY Gdańsk 1:15, ELEKTRONIK Szczytno - MZK Szczecin 8:2, PKS - MZK 8:5, PORT LOTNICZY - ELEKTRONIK 10:6, MZK - PORT LOTNICZY 2:6, PKS - ELEKTRONIK 6:8.

W drugiej rundzie, półfinałowej, zmierzyły się zespoły 1. z 4. oraz 2. z 3. PORT LOTNICZY wygrał z MZK 12:3, natomiast ELEKTRONIK nie dał szans PKS-owi (9:3).

W meczu o 3. miejsce PKS pokonał drużynę ze Szczecina 15:4. Tytuł mistrzowski przypadł w udziale faworyzowanemu zespołowi z Gdańska - jego skład tworzyli m.in. piłkarze występujący w trójmiejskich klubach. Szczytnianie (tu z kolei znaleźli się zawodnicy MKS-u i wielbarskiej OMULWI) stawiali w finałowym spotkaniu zacięty opór. Na 2 minuty przed końcem wynik brzmiał 5:5. W samej końcówce błędy ELEKTRONIKA zadecydowały o zwycięstwie gdańszczan 7:5.

Szczycieński zespół występował w składzie: Robert Michalak (najlepszy bramkarz mistrzostw), Paweł Czarkowski, Piotr Zalewski, Robert Ambroziak, Piotr Gregorczyk (najskuteczniejszy w zespole ELEKTRONIKA - 10 goli), Jarosław Berk, Maciej Magnuszewski, Mariusz Pietrzak. Kierownikiem ekipy był Zbigniew Dobkowski.

Mistrzostwa zorganizowała wrocławska firma SADIDA - SPORT.

(gp)

2007.01.24