W Wielbarku już po raz trzeci odbył się konkurs piosenki „Legendy wiecznie żywe”. W tym roku jego uczestnicy zmierzyli się z twórczością Krzysztofa Klenczona.

Pośpiewali Klenczona
Wokalne umiejętności młodych wykonawców oceniało jury, któremu przewodniczył brat stryjeczny Krzysztofa Klenczona, Jerzy (drugi z prawej)

Konkurs piosenki „Legendy wiecznie żywe” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku ma na celu przypominać dorobek wykonawców, którzy przeszli do historii muzyki. Pierwsza edycja była poświęcona zespołowi The Beatles, druga – Elvisowi Presley’owi. W tym roku wykonawcy zmierzyli się z twórczością legendy polskiego rocka, Krzysztofa Klenczona. Utwory związanego ze Szczytnem lidera Czerwonych Gitar i Trzech Koron wzięło na warsztat 20 solistów oraz jeden chór. Konkurs odbywał się w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku. Uczestników oceniało jury, w którym zasiedli: brat stryjeczny Krzysztofa Klenczona Jerzy Klenczon oraz członkowie zespołu Trzy Gitary w składzie: Marcin Niewęgłowski, Mirosław Niewęgłowski i Sylwester Pikulik.

W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Julia Grzywińska z Lipowca, w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum – Alia Dzielińska ze Szczytna, w kategorii szkół średnich – Małgorzata Kozicka z Olszyn. Wśród dorosłych nagrodzono chór „In Tempo” z Wielbarka. Nagrodą dla zwycięzców był występ wraz ze zespołem Trzy Gitary, który podczas koncertu w dawnym kościele przypomniał piosenki autorstwa Krzysztofa Klenczona.

(kee)