W piątkowy wieczór 2 listopada przed godziną 19.00 na przejściu dla pieszych na ul. Odrodzenia w Szczytnie kierujący skodą octavią 42-latek potrącił dwie kobiety w wieku 80 i 61 lat.

Potrącenie na przejściu
Okres Wszystkich Świętych to pracowity czas dla policji. Rzecznik szczycieńskiej komendy zapewnia, że mimo zwolnień lekarskich, ciągłość służby jest zachowana

Kiedy na miejsce dotarli strażacy starsza z nich stała na chodniku. Stwierdzono u niej uraz barku i głowy. Druga z poszkodowanych przebywała w pobliskim lokalu gastronomicznym. 61-latka także doznała ogólnych obrażeń. Obie kobiety przekazano pod opiekę ratowników medycznych, a następnie zostały one przetransportowane do szpitala w Szczytnie. Kierowca skody był trzeźwy. Zarówno jemu, jak i towarzyszącym mu trojgu pasażerom nic się nie stało.

Nie był to pierwszy w tym roku wypadek na przejściu dla pieszych w Szczytnie. Pod koniec marca na pasach na ul. Polskiej zginął starszy mężczyzna. Z kolei w połowie września na ul. 1 Maja 50-latka kierująca audi potrąciła 76-letnią kobietę. W sumie, do 5 listopada na terenie powiatu szczycieńskiego doszło już do 21 zdarzeń z udziałem pieszych. To dużo, biorąc pod uwagę, że w całym 2017 r. odnotowano ich 24. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie podkom. Ewa Szczepanek zaznacza, że nie wszystkie one miały miejsce na przejściach dla pieszych. - Nasze statystyki dotyczą też sytuacji, kiedy np. pieszy wtargnie na jezdnię, albo też na niej leży – mówi policjantka. Funkcjonariusze apelują o to, by zwłaszcza o tej porze roku nosić po zmroku elementy odblaskowe i zachowywać szczególną ostrożność. Kilka lat temu monitowali też do samorządu miejskiego o lepsze oświetlenie przejść dla pieszych. W odpowiedzi miasto doświetliło te najbardziej uczęszczane. Jak widać, to jednak nie wyeliminowało problemu.

(ew)