50-letnia kobieta została poważnie ranna w wyniku potrącenia przez samochód ciężarowy na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Warszawskiej.

Potrącona przez ciężarówkę
Do potrącenia 50-latki doszło na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Warszawskiej

Do zdarzenia doszło w środę 7 listopada po godzinie 18.00. Kierujący ciężarowym renault 35-latek potrącił przechodzącą przez jezdnię 50-letnią kobietę. Poszkodowana znajdowała się pod przednią częścią pojazdu, skąd została wyciągnięta przez jednego ze świadków zdarzenia. W chwili przybycia służb mieszkanka gminy Szczytno była przytomna, jednak doznała ciężkich obrażeń. - Miała urazy nóg, miednicy oraz ranę głowy – wylicza kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Pierwszej pomocy rannej kobiecie udzielili strażacy, a następnie została ona przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Olsztynie. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy.

To już kolejny wypadek na przejściu dla pieszych w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że 2 listopada doszło do potrącenia dwóch starszych kobiet na pasach przy ul. Odrodzenia. One na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń.

(ew)