Pożar w Sawicy

W poniedziałek 15 kwietnia na piętrze budynku mieszkalnego w Sawicy wybuchł pożar. Ogniem objęta była łazienka wraz z wyposażeniem oraz część przedpokoju. Wewnątrz panowało bardzo duże zadymienie. Trzy osoby zamieszkujące dom opuściły go jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy ugasili ogień, usunęli też część nadpalonej podłogi z łazienki, wynieśli również zagrożone mienie z korytarza i oddymili pomieszczenia. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

BMW NA DRZEWIE

W czwartek 18 kwietnia w nocy kierujący BMW 35-latek w Nartach uderzył w drzewo. Z rozbitego samochodu wydobył go świadek zdarzenia. Ranny mężczyzna trafił do szpitala w Olsztynie.

PALĄ TRAWY

Wraz z ociepleniem sezon na wypalanie traw rozpoczął się na dobre, o czym piszemy w innym miejscu. Tylko w ciągu minionego tygodnia strażacy byli wzywani do ich gaszenia kilkanaście razy. Trawy paliły się w Szczytnie na ul. Polskiej, Bohaterów Września, Solidarności, Bartnej Stronie i Łomżyńskiej. Podpalacze dali o sobie znać także w Olszynach, Gromie, Pasymiu, Nowym Gizewie i Brajnikach.

OGIEŃ W LESIE

W czwartek 18 kwietnia wybuchł pożar w lesie w okolicy Wielbarka. Na szczęście interwencja straży zapobiegła jego rozprzestrzenieniu się – w porę został ugaszony.