Przez sześć dni w Szczytnie gościły „Pozytywne inicjatywy”. Pod takim hasłem w pobliżu plaży miejskiej odbywały się m.in. zajęcia warsztatowe, wykłady, projekty artystyczne oraz koncerty. Wydarzenie zorganizowane przez Kościół Chrześcijan Baptystów przyciągnęło liczne grono mieszkańców miasta i turystów.

Pozytywne inicjatywy
Zwieńczeniem każdego dnia „Pozytywnych inicjatyw” były koncerty

Dzięki przedsięwzięciu przygotowanemu przez Kościół Chrześcijan Baptystów, okolice plaży miejskiej w minionym tygodniu tętniły życiem. Wszystko za sprawą sześciodniowej imprezy pod hasłem „Pozytywne inicjatywy”. Odbywała się ona w ustawionym w pobliżu mola namiocie zwanym „Sferą” oraz na posesji kościoła, gdzie mieściła się scena główna. W ramach przedsięwzięcia, od poniedziałku 7 sierpnia do soboty 12 sierpnia zaplanowano szereg wydarzeń. Były to m.in. warsztaty fotograficzne, których uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak wykonać dobre zdjęcie każdym aparatem, nie wyłączając smartfona. Odbyły się też wykłady oraz prelekcje poświęcone realizacji marzeń, uzależnieniom, zdrowemu żywieniu, zjawiskom popkultury i reformacji. Z kolei zasad udzielania pierwszej pomocy uczył chętnych strażak – ratownik. Wieczorami zarówno w namiocie, jak i na scenie głównej, odbywały się koncerty. W gronie wykonawców nie zabrakło lokalnych artystów. „Kurek” obejrzał recital młodej szczytnianki Agnieszki Mirkowicz, która akompaniując sobie na fortepianie, zaśpiewała własne utwory, jak i te znanych artystów. Na każdego, kto chciał posłuchać muzyki przy scenie głównej czekały darmowe kawa, herbata i lemoniada.

Impreza przyciągnęła liczne grono mieszkańców i turystów, stanowiąc ciekawe urozmaicenie szczycieńskiego lata. W całość zaangażowali się licznie młodzi ludzie, którzy duchowe przesłanie wydarzenia potrafili przekazać w taki sposób, aby dotarło ono do każdego, bez względu na wyznanie czy przekonania.

(ew)