W minioną sobotę policjanci szczycieńskiej „drogówki” podjęli interwencje wobec trzech kierowców, którzy złamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Pracowita sobota
Licznik mercedesa sprintera był cofnięty o blisko 37 tys. km

Przed godziną 10.00 w Dąbrowach w ich ręce wpadł kierowca suzuki. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 112 km/h. Policjanci zatrzymali mu za to prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Niespełna pół godziny później na ul. Skłodowskiej – Curie w Szczytnie funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę forda. Okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych dopuszczających go do ruchu. Kierowca dostał mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Tego samego dnia około godziny 17.00 w Rozogach policjanci skontrolowali mercedesa sprintera. Ich uwagę zwróciły różnice we wskazaniach drogomierza. Licznik pojazdu był cofnięty o blisko 37 tysięcy kilometrów. Kierujący samochodem 36-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego będzie musiał wyjaśnić, jak doszło do tych nieprawidłowości.

oprac. (ew)