Prawie wszyscy zawodnicy sekcji judo Gwardii Szczytno spędzili Dzień Dziecka na matach. Dziesięcioro z nich wzięło udział w olsztyńskim turnieju „Dzień dziecka na sportowo”, troje zaś wystartowało w zorganizowanym w Gdańsku finałowym turnieju pucharu Polski „Baltic Cup”.

Pracowity Dzień Dziecka
Najmłodsi zawodnicy Gwardii zdobyli w Olsztynie dziewięć medali (na zdjęciu z lewej z trenerem Tadeuszem Dymerskim). W Gdańsku bezkonkurencyjny w kategorii 100 kg okazał się Michał Jędrzejczyk (na zdjęciu z prawej wraz z trenerem Michałem Dymerskim)

Młodsi zawodnicy pod wodzą trenera Tadeusza Dymerskiego przywieźli z Olsztyna aż dziewięć medali. W kategorii dzieci starsze, na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Dodajewska walcząca w kategorii 58 kg. W tej samej kategorii wiekowej srebro wywalczyła Wiktoria Kobylas (kat. 40 kg). Z brązowym medalem wrócił Karol Maruszewski (kat. 55 kg). W kategorii wiekowej dzieci młodsze srebrny medal zdobył Hubert Zaborowski (kat. 45 kg). Brązowe medale wywalczyli: Marcel Kobylas (kat. 25 kg), Piotr Eustrat (28 kg), Agata Żarnoch (30 kg), Patryk Bartniczuk (33 kg), Ignacy Narębski (45 kg). Na piątym miejscu turniej zakończył Mikołaj Żarnoch, który musiał być wycofany z zawodów z powodu kontuzji.

Zdaniem trenera Tadeusza Dymerskiego znakomity występ zanotowała Natalia Dodajewska, która walcząc z dużo cięższymi zawodniczkami zwyciężyła trzy walki, kończąc je przed czasem.

***

W zorganizowanym w Gdańsku turnieju pucharu Polski „Baltic Cup”, pod opieką trenera Michała Dymerskiego, walczyli: w kategorii junior Michał Jędrzejczyk (kat. 100 kg), Maja Rykowska (kat. 57 kg) oraz Wiktor Dodajewski (kat. 73 kg). Bezkonkurencyjny okazał się ponownie Michał Jędrzejczyk, zwyciężając efektownie dwie walki i zdobywając złoty medal. Pozostała dwójka szczycieńskich judoków musiała uznać wyższość swoich konkurentów nie uzyskując awansu po etapie walk kwalifikacyjnych. W przypadku Mai Rykowskiej, na osłodę należy dodać, że jedną ze swoich walk przegrała z późniejszą triumfatorką kategorii wagowej.