Akcja „Mikołaj w Gminie Dźwierzuty” ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Odbywa się w różnorodnej formie, ale co roku jej najważniejszym bohaterem był i jest oczywiście Mikołaj. W tym roku również go nie zabrakło w gminnych przedszkolach, szkołach, instytucjach oraz na drogach i ulicach gminy.

Pracowity Dzień Mikołaja
Mikołaj wraz z pomocnikami nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach gminy

Swoją misję Mikołaj rozpoczął 6 grudnia o świcie i tak do godzin wieczornych rozświetlał grudniowy dzień i twarze szczęśliwców, którym udało się go spotkać. Obdarowywał i małych, i dużych słodyczami. Odwiedził szkołę i przedszkole w Rumach, oddziały przedszkolne w Dźwierzutach, Kałęczynie, Orzynach, Urząd Gminy, bank, sklepy. Mikołaj sam nie byłby w stanie wykonać swojej dobroczynnej pracy, gdyby nie jego pomocnicy. Śnieżynka dzielnie czuwała nad sprawnym przebiegiem akcji i wspomagała Mikołaja w tak wyjątkowym przedsięwzięciu.

Pomocnikami byli również darczyńcy, a w tym roku ich nie brakowało: radni gminni – Arkadiusz Nosek, Danuta Gutysz, Jacek Kandybowicz, Anna Lorenz, Paweł Samojluk, Anna Kotula, sołtys Dźwierzut – Leszek Kalinowski, GOK, sklep w Orzynach, Ryszard Kowalski.

W rolę Mikołaja gminnego wciela się od wielu lat Janusz Ałaj - instruktor GOK, Śnieżynką jest Danuta Kuchcińska – bibliotekarka.

- Dopóki widok Mikołaja wzbudza radość, niech ten dzień zawsze będzie uśmiechnięty - mówią organizatorzy wydarzenia.

dk