Pięć uczennic szczycieńskich szkół ponadgimnazjalnych zostało w tym roku szkolnym stypendystkami Prezesa Rady Ministrów. Nie wszystkie są mieszkankami naszego powiatu, co świadczy o tym, że placówki w Szczytnie cieszą się renomą także w ościennych miejscowościach.

Premia za dobrą naukę

Stypendystki, ich wychowawcy, rodzice, a także dyrektorzy szkół spotkali się w minionym tygodniu ze starostą Jarosławem Matłachem. Wręczył on rodzicom uczennic listy gratulacyjne. W gronie nagrodzonych znalazła się pochodząca z Chorzel Magdalena Ossowska. Uczy się w II klasie liceum ogólnokształcącego ZS nr 3 w Szczytnie. Jak podkreśla jego dyrektor Mariola Jaworska, stypendystka mieszka w internacie. To jednak wcale nie przeszkadza jej w osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce. Średnia Magdy to 5,8. Jakie ma plany na przyszłość?

- Chciałabym studiować w Warszawie na uniwersytecie. Nad kierunkiem jeszcze się zastanawiam, może wybiorę się na matematykę – mówi Magda. Jak zauważa starosta Jarosław Matłach to, że w szczycieńskich szkołach uczą się osoby spoza powiatu świadczy o dobrym poziomie nauczania. Ma to szczególne znaczenie w dobie niżu demograficznego, kiedy każdy uczeń przychodzący do danej placowki jest na wagę złota.

(kee)

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/2014:

Ewelina Pyśk, Sylwia Ogonowska (ZS nr 1), Angelika Dost, Patrycja Różycka (ZS nr 2), Magdalena Ossowska (ZS nr 3).