Maciej Golian, Maciej Bukowiecki i Karol Kijewski to laureaci tegorocznych nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu.

Premia za talent i pracę
Laureaci odebrali nagrody z rąk burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego (z lewej) i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacza (drugi z prawej)

W poniedziałek 15 marca w Urzędzie Miejskim w Szczytnie burmistrz Krzysztof Mańkowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Łachaczem wręczyli nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za 2020 rok. Otrzymali je: Maciej Golian – w dziedzinie twórczości artystycznej, Maciej Bukowiecki oraz Karol Kijewski – w dziedzinie sportu.

Maciej Golian to uzdolniony muzycznie, czternastoletni chłopiec uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Jego pasją i sposobem na życie jest śpiew. Na swoim koncie ma około 150 wygranych konkursów wokalnych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz wojewódzkiej. Brał udział m.in. w programie „Szansa na sukces Eurovision Junior”. Występ ten zaowocował umową impresaryjną z TVP. Występował również w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie, gdzie zdobył dwie nagrody specjalne oraz w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym z okazji Dnia Matki w Chodowie, w którym zajął I miejsce.

Karol Kijewski to bardzo dobrze zapowiadający się młody kulomiot i dyskobol. Trenuje sześć razy w tygodniu po 2 – 3 godziny. Bierze czynny udział w wielu zgrupowaniach i zawodach. Najważniejszymi osiągnięciami Karola w 2020 roku było zdobycie złotego medalu w pchnięciu kulą i srebrnego medalu w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski U16 w Słupsku oraz złotego medalu w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Ciechanowie.

Maciej Bukowiecki jest pełnym pasji trenerem. Jego zawodnicy w ciągu roku zdobyli aż 6 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Jednym z jego podopiecznych jest Karol Kijewski. Ponadto zawodnicy trenowani przez pana Macieja zdobyli również 3 medale w zawodach międzypaństwowych.

(kee), (m)