Młodzi zawodnicy Katany-Novum Szczytno zrobili sobie mikołajkowe prezenty, zajmując czołowe miejsca w VI Turnieju Judo Tomita Cup.

Prezenty w Elblągu

W Elblągu zaprezentowało się siedmiu judoków Katany. Czterech z nich stanęło na najwyższym stopniu podium. Swoje kategorie wygrali: 5-letni Igor Szewczak (waga 25 kg), Bartosz Witkowski (23 kg), Gaspar Święciński (37 kg) i Antoni Skowroński (40 kg). Drugie miejsce zajął Tymoteusz Stachula (33 kg). Marcel Malon (26 kg) był trzeci. Marcin Błaszczak (20 kg) uplasował się na piątej pozycji. W elbląskim turnieju uczestniczyło około 200 zawodników z 10 klubów.

- Szczególne gratulacje dla Gaspara i Antka, którzy wszystkie swoje pojedynki wygrali przed czasem, i dla Igora, który zdobył pierwsze złoto w swojej karierze sportowej - podsumowuje trener Katany-Novum Jacek Szewczak.