Szczycieńscy policjanci spotykają się z mieszkańcami poszczególnych gmin, promując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Promują mapę zagrożeń
Na spotkanie z policjantami w Gromie przybyła dość liczna grupa mieszkańców

Od połowy września w województwie warmińsko - mazurskim działa już Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z policją swoimi spostrzeżeniami o zagrożeniach występujących w jego okolicy. Informacje o tym przekazują bezpośrednio przedstawicielom instytucji samorządowych i mieszkańcom powiatu szczycieńscy policjanci podczas organizowanych spotkań na terenie poszczególnych gmin. Odbyły się one już w Jedwabnie, Rozogach, Pasymiu, Gromie, Dźwierzutach, Olszynach i Szczytnie.

Policjanci zaprezentowali, jak w szybki i prosty sposób przekazać im sygnał o miejscu, w którym dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.

Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie wskazane miejsca i zagrożenia. - Zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu – informuje sierż. Izabela Głowacka z zespołu prasowego KPP w Szczytnie. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

(pul)