Zuzanna Elbruda i Alan Grzegorczyk, z drużyny „Rybek” z Miejskiego Przedszkola „Fantazja” zwyciężyli w „Matematycznej Przygodzie”, konkursie zorganizowanym dla 6-latków.

Przedszkolaki łamali głowy
Rywalizacja przedszkolaków przebiegała w systemie online

W Międzynarodowym Dniu Matematyki Miejskie Przedszkole Nr 9 „Kubuś Puchatek” w Szczytnie zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs matematyczny „Matematyczna Przygoda”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną rywalizacja, w której uczestniczyli 6-latkowie, przebiegała w formie online. Po podliczeniu wszystkich wyników okazało się, że najwięcej punktów zgromadzili, odnosząc zwycięstwo, Zuzanna Elbruda i Alan Grzegorczyk z drużyny „Rybek” z Miejskiego Przedszkola „Fantazja”. Drugie miejsce przypadło Mikołajowi Cieślowskiemu i Marcelowi Adamczykowi – („Pszczółki”) z Miejskiego Przedszkola „Bajka”. Na trzeciej pozycji uplasowali się Marcelina Lubowicka Głowacka i Szymon Duszak („Żabki”) z Miejskiego Przedszkola „Fantazja”.

Laureatom dyplomy i nagrody osobiście wręczył burmistrz Krzysztof Mańkowski. Dodatkowo wyróżniona została Julianna Kaczyńska, nauczycielka grupy „Żabki” z „Fantazji” za szczególne zaangażowanie w przygotowanie oprawy graficznej w swojej grupie.

Konkurs przygotował zespół nauczycielek w składzie: Natalia Glinka, Agnieszka Orzoł, Magdalena Krom. Organizatorzy zapraszają już do udziału w jego kolejnych edycjach. - Chcemy, aby stał się doroczną tradycją, niezależnie czy będzie odbywał się stacjonarnie, czy tak jak w tym roku online. Naszym celem jest promowanie wśród szczycieńskich przedszkolaków wiedzy i umiejętności matematycznych, a królowa nauk – matematyka, niech stanie się ich przyjaciółką – deklarują.

(g)