Miejskie Przedszkole nr 9 „Kubuś Puchatek” w Szczytnie zorganizowało konkurs matematyczny pod hasłem „Na ratunek Wiosence”. W tym roku odbył się on na poziomie międzynarodowym, a wzięły w nim udział dzieci 6-letnie ze wszystkich szczycieńskich placówek oraz jedna grupa z Turcji i dwie grupy z Grecji, państw partnerskich realizowanych w przedszkolu programów Erasmus +.

Przedszkolaki ratowały wiosnę
Laureaci konkursu wraz z jego organizatorami i zaproszonymi na wręczenie nagród gośćmi

Podobnie jak w zeszłym roku, konkurs odbył się w formie on-line, a jego koordynatorem była Natalia Glinka. Zadania, z którymi przyszło się zmierzyć przedszkolakom, obejmowały kodowanie, przeliczanie, dodawanie i odejmowanie, proste obliczenia pieniężne, układanie szeregów oraz posługiwanie się określeniami dotyczącymi położenia w przestrzeni. Cały konkurs przybrał formę escape roomu, więc dzieci musiały na koniec wpisać tajny kod, aby uratować Wiosnę z lodowej pułapki Pani Zimy.

Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski. Udało się też pozyskać innych patronów i sponsorów, którzy ufundowali nagrody.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród obyło się 30 marca w przedszkolu Kubuś Puchatek.

Na podium stanęli przedstawiciele trzech szczycieńskich przedszkoli. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele „Jagódek” z MP 2 Fantazja - Filip Polonis i Paweł Jóźwik, na drugim miejscu uplasowali się przedstawiciele organizatorów (MP 9) z grupy „Puchatki” – Maria Rękawiczna i Filip Pieńkowski, a pierwsze miejsce przypadło „Kropelkom” z MP 3 Promyczek – Pawłowi Jagaczewskiemu i Eufemii Pisarskiej.

W konkursie zostali nagrodzeni również pozostali uczestnicy. Z przedszkola Bajka: grupa „Sówki” – Paweł Górski i Adam Orzoł oraz grupa „Pszczółki” - Alicja Radzio i Gabriel Lato – Pokorski.  Z przedszkola Fantazja grupa „Żabki” – Kaja Kozłowska i Marcel Thomalla oraz grupa „Żółwiki” – Igor Radkowski i Wojciech Skonieczny. Z grupy „Biedronki” – przedszkola Kubuś Puchatek – Maksymilian Rusinek i Mikołaj Krajewski.

Nagrody otrzymali także przedstawiciele grupy z Turcji Nihan Özkeçeci, Hamza Gülşeker oraz grup z Grecji Zannis Georgoulis, Irene Kalvinou, Ioannis Fafalios, Anna Foti.

(ng), (kee)