W miniony weekend szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, którzy pomimo braku uprawnień do kierowania, wsiedli za kierownicę samochodów.

W piątek 23 października przez godziną 12.00 na ul. Przemysłowej w Szczytnie funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem. Po zweryfikowaniu danych 26-letniego mieszkańca Szczytna w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że nie ma on uprawnień do prowadzenia auta.

W związku z tym funkcjonariusze zakazali mężczyźnie kontynuowania dalszej jazdy i ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych.

Z kolei w niedzielę 25 października kwadrans przed 11.00 na ul. Konopnickiej w Szczytnie policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli 34-letniego szczytnianina kierującego mercedesem. On także nie miał uprawnień do prowadzenia auta. W związku z tym, że 34-latek był znany stróżom prawa z wcześniejszych interwencji i kontroli drogowych związanych z brakiem uprawnień, skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu.