Fiat doblo cargo to najnowszy nabytek samorządu gminy Szczytno. Służyć ma potrzebom Gospodarstwa Pomocniczego, które dwa miesiące temu przejęło obsługę całej znajdującej się na terenie gminy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Przejęli wodę i ścieki

Do tej pory pieczę nad gminnymi wodociągami i kanalizacją sprawowała prywatna firma. Ona też zajmowała się pobieraniem opłat za wodę i ścieki. Władze gminy uznały, że korzystniej pod względem organizacyjnym i finansowym będzie przekazać to zadanie własnej jednostce budżetowej - Gospodarstwu Pomocniczemu. Żeby przyjęta koncepcja mogła być skutecznie realizowana, konieczny okazał się zakup pojazdu terenowego.

- Obszar naszej gminy jest rozległy, mamy 59 miejscowości, które w 90% są zwodociągowane. Dlatego ta inwestycja była niezbędna - uzasadnia wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. Nowy fiat doblo kosztował wraz z ubezpieczeniem 52 tys. zł.

Pracownicy gospodarstwa będą mogli teraz na bieżąco dokonywać konserwacji sześciu hydroforni znajdujących się w Romanach, Trelkowie, Olszynach, Szymanach, Wawrochach i Lipowcu. By dojechać do nich raz w tygodniu, trzeba pokonać 100 km.

Nowy wóz, jak zapowiada wójt, będzie też pomocny przy drobnych remontach i naprawach oraz przy transporcie pracowników oraz materiałów budowlanych.

Fiat doblo jest już drugim samochodem, który ma na stanie Urząd Gminy Szczytno. Dołączył do nubiry, będącej w dyspozycji wójta.

(olan)

2005.11.09