Reklama

Węgiel

W Lipniaku w gminie Rozogi podczas prac polowych zginął 69-letni mężczyzna. W trakcie załadunku siana na przyczepę ciągnika został przygnieciony przez belę.

Przygniotła go bela siana
Do tragedii doszło podczas ładowania beli siana na przyczepę ciągnika. Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Tragedia rozegrała się w poniedziałkowy wieczór 15 czerwca. Po godzinie 20.00 oficer szczycieńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Lipniak, gmina Rozogi, podczas prac polowych zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. - Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 69-letni mieszkaniec gminy Rozogi w trakcie załadunku siana na przyczepę ciągnika został przygnieciony przez belę – informuje sierż. Izabela Cyganiuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Na miejsce przyjechała również załoga karetki pogotowia, która udzieliła poszkodowanemu pomocy medycznej. Niestety, obrażenia 69-latka okazały się na tyle poważne, że mężczyzna zmarł.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia prac polowych. - Chwila nieuwagi może się skończyć tragicznie. Dlatego prosimy o rozwagę, zachowanie trzeźwości i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – uczula Izabela Cyganiuk, dodając, aby zwracać także uwagę na dzieci, które już za kilka dni rozpoczynają wakacje. Najmłodsi należą do grupy szczególnie narażonej na niebezpieczeństwa, jakie niesie praca w gospodarstwie rolnym.

(ew), KPP Szczytno