Magiczny świat teatru miała okazję poznać młodzież z powiatu szczycieńskiego w ramach półkolonii zorganizowanych w Fundacji Kreolia w Jerutkach. Warsztaty teatralne poprowadziła profesjonalna czteroosobowa kadra aktorów i animatorów kultury z Warszawy.

Przygoda z teatrem
Młodzi wykonawcy oddali emocje towarzyszące nastolatkom

Młodzież z gminy Świętajno przez dwa tygodnie brała udział w warsztatach teatralnych „Perspektywy”, których efektem był spektakl, mający swoją premierę w minioną sobotę. Wydawać by się mogło, że jeśli występują dorastające dzieci, będzie to przedstawienie typu „akademia szkolna”. Tymczasem nic bardziej mylnego. Oglądający widowisko byli pod wrażeniem tego, co zobaczyli. Spektakl przeplatany filmem video, muzyką, ruchem ciała, głosem ukazywał różne problemy oraz zmiany zachodzące w życiu młodego człowieka. Młodzi wykonawcy oddali emocje towarzyszące nastolatkom, ich rozterki i ból wewnętrzny, dzięki czemu widzowie zobaczyli iście psychologiczną sztukę.

Uczestnicy warsztatów, jak podkreśla jeden z prowadzących je aktorów Adam Gąsiecki, na początku dwutygodniowego turnusu byli spięci, z czasem jednak oswoili się ze swoim ciałem, nabrali pewności siebie.

Młodzież poznała różne formy artystyczne: taniec, teatr, performance, fotografię video.

Warsztaty zorganizowano w ramach „Lata w Teatrze”, programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

AK