Kolorowe motyle, biedronki, kwiaty, ptaki, a nawet zamki i postaci z bajek. Te oraz inne obrazki znalazły się na kamieniach pomalowanych przez dzieci wraz z ich rodzicami i nauczycielami.

Przyroda w kamieniach

Pomysłodawczynią i organizatorką wspólnego malowania płaskich, polnych kamieni, była Barbara Łada, nauczycielka klasy pierwszej w SP z OI nr 2 w Szczytnie. Specjalnie na tę okazję zaprosiła gościa z UWM w Olsztynie, profesora Stanisława Czachorowskiego. – Wymyślam sposoby bycia razem z ludźmi, tak jak kiedyś przy darciu pierza, łuskaniu fasoli lub pracy w polu – powiedział biolog, ekolog, nauczyciel i miłośnik filozofii przyrody, człowiek wędrujący po świecie i twórczo wykorzystujący surowce wtórne, nadający im nowy wygląd a czasem i przeznaczenie.

Przez cały miesiąc uczniowie „dwójki” zbierali i przynosili znalezione na podwórkach kamyki. Musiały być płaskie, by można było na nich uwiecznić elementy przyrody. I tak na każdym znalezisku pojawiły się kolorowe biedronki, motyle, kwiaty, ptaki, a nawet zamki i postaci z bajek.

Pomalowanymi a potem polakierowanymi kamieniami, zostaną obdarowani goście, którzy przybędą w najbliższą sobotę na obchody 70-lecia SP z OI nr 2.

(kar)